Genel, Pikolo Film Ekipmanları

Film Ekipmanları Nedir ? Nasıl Satın Alınır?

Film Ekipmanları

Amatör veya profesyonel video çekimleri için kamera ve yan ekipmanlarına film ekipmanları denir. Bu yan ekipmanlar videonun çekimini kolaylaştırır ve profesyonel izlenimini iyi bir şekilde yansıtır. Farklı gruplarda, markalarda ve kaliteler ekipmanlar bulabilmek mümkün. Genel olarak ekipman fiyatları pahalı gelebilir ve kurumsal bir firmanız yoksa ya da bünyenize katmayı tercih etmiyorsanız kiralayabilir, profesyonel bir ajansla anlaşabilirsiniz.

Profesyonel bir ajansla çalışmak video çekiminizin tüm amaçları ve sonuçları üzerinde bir etkiye sahip olur. Profesyonel çekimlerden imajınızı yansıtacak güçte çekimler, kurgular bekleyebilir ve olumlu sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Film ekipmanları çeşitli kategorilere ve özelliklere sahiptir. Bunlardan birkaçj şu şekilde;

Shoulder ring, omuzluk. Video çekimlerinde sürekli olabilmek sarsıntıyı engelleyip rahat çekim yapabilmek için kamerayı bir bağlantı aksesuarıyla omuza sabitlemeye yarayan ekipmandır. Böylelikle bireysel çekimlerde çekimde kolaylık sağlar.

Sabitleyiciler, fotoğraf ve video çekimlerinde sarsıntısız bulanık görünümü engelleyen sabitleyiciler çok önemlidir. İstediğiniz noktaya taşınabilir olan sabitleyicilerle amatör çekimler bile çok iyi sonuçlar verebilir.

Video slider, tekerli ya da tekerleksiz modelleri bulunan, video çekimlerinde geçişleri profesyonelleştiren ekipmandır. Çekimde ve geçişlerde sarsıntıyı engeller. Profesyonel bir çekim için olmazsa olmazdır.

Jimmy jip, videonuzu aşağı yukarı ve yatay olarak 360° derece sarsıntısız çekebilmenizi sağlar. Elinizde kamerayla yapamayacağınız geçişleri yapmada çok başarılıdır.

Ses ekipmanları ve mikrofonlar, sesinizi videoyla birlikte kaydetmek için çeşitli ses cihazları vardır. Bu ses ekipmanları amatör ya da profesyonel çekimler için olmazsa olmazdır.

Çekimlerinizde bu ekipmanları kullanmak hep kolaylık sağlayacak hem daha profesyonel işler ortaya çıkarmanıza yarar sağlayacaktır. Bu ekipmanları kiralayabilir, satın alabilir veya çekim için bir ajansla anlaşabilirsiniz. Artık günümüzde video çekimleri hayatımızın her alanına girmiş ve başkaları ile paylaşılabilir hale gelmiştir. Bu yüzden video çekimlerinizde profesyonelleşmek en yarar sağlayacak yollardan biridir.

Ekipmanları temin edebileceğiniz birçok kurum mevcut. Ankarada bulunan ajanslar video çekimi ve kurgusu konusunda yeterli donanıma sahipler. Siz de bu ajanslardan birinden profesyonel destek alabilirsiniz. Bu profesyonel destek maliyeti düşürür ve profesyonel video çekimi, kurgusu size çok olumlu sonuçlar verecektir. Ayrıca Ankarada bulunan ajanslar ekipman kiralaması da yapmaktadırlar. Maliyeti yüksek ekipmanları bu ajanslardan kiralayabilirsiniz. Böylelikle kendi ekibinizle yapacağınız çekimlerde ürününün tam maliyetini ödemeden profesyonel ekipmanlar kullanmış olursunuz. Ankarada birkaç butik ajans ise ekipmanları kendi tasarlıyor ve üretiyor. Bu ajanslar diğer firmaların ürünlerini satsa bile kendi ekipmanlarını üretiyorlar. Bu ekipmanların kalitesine gerçekten hayran kalmamak mümkün değil. Ajansların kendi ürünlerini ithal ürünlere göre daha ucuza satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Ya da profesyonel destek alarak tüm aşamaların size olumlu sonuçlar vererek ilerlediğini görür, en kaliteli ekipmanlarla çekimlerinizin tamamlandığına şahit olursunuz. Video çekiminin yaygınlaşıp milyonlarca videonun paylaşıldığı günümüzde rakiplerinizden sıyrılmak için profesyonel çekimler şart. Siz de videolarınızda en olumlu sonuçları almak ister misiniz?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir